Hakkımda

Şubat 4th, 2019

Lokman KÖROĞLU

1982 yılının son baharı ve ekim 28′ i 29′ a bağlayan gece…
zırlayarak izmir’ de dünyaya gelen ben hayatımın uzunca bir sürelik kısmını da izmir’ de yaşamış olmanın mutluluğu ile büyürken ara sıra da olsa yaşadığım şehirden sıkılmış ve kısa vadeli şehir dışı nefes alma turları atmışımdır ve kürkçü ile tilki’ nin ilişkisi misali izmir özleyerek döndüğüm tek şehir olma özelliğini sürekli korumuştur
Elektrik / elektronik alanında mesleki ve teknik eğitim veren bir lise’ den mezun olmuş olsamda eğitimini aldığım işi yaptığım söylenemez.. hayalimdeki meslek hep denizcilik olmasına rağmen bir takım özel nedenlerden dolayı hayalini kurduğum işin eğitimini alamamış olmamdan kaynaklı olsa gerek ki eğitimini aldığım işi de yapmaktan kaçındım…


sevebileceğim yeni şeyler ararken commodore 64 isimli cihazı
tanımamla küçüklüğünden beri bilişim dünyasına bir yakınlık duyduğumu vesektörün aslında beni çağırdığını hissettim.. ve derken sektörün kulağıma fısıldadığı davetleri reddedemedim ve donanım teknisyeni olarak bilişim alemine bodoslama giriş yaptım..

donanım sektöründe windows 95 ve 98′ lerle başlayan maceram zaman içerisinde web tasarımile devam etmiş ve tasarladığım web sitelerinin nerelerde yayınlandığını merak etmem ile birlikte windows server ailesine kadar süregelmiştir. sistem uzmanlığı eğitimlerinin ardından network ve sistem yöneticisi olarak sektörde bir yer edinmek üzere çalışmalarıma devam ettim.

sektörde hatırı sayılır bir çok firmanın teknik departmanlarında çeşitli birimlerde görev yapmış olmanın verdiği öz güven ile Niobe Bişilim Tek. isimli firmada birlikte çalıştığım ve çok sevdiğim bir arkadaşımın da gazına gelerek Şubat 2008′ de Ankara’ ya yerleşmiş ve iki ortak Bilişim sektöründe hizmet veren Kurumsal Bilişim Hizmetleri isimli firmayı kurmuş bulunmaktayız.

Kurumsal Bilişim Hizmetleri isimli şirketimiz tamamı ile internet kanalına yönelmiş olup, müşterilerimize web hosting,kiralık sunucu, VPS sanal sunucu ve  sunucu yönetim hizmetleri sağlamakta olup, müşteri desteğini internet üzerinden verecek şekilde yeniden yapılandırılmıştır.

25 nisan 2009 tarihi itibarı ile İzmir’ e geri dönmüş bulunmaktayım…

Uzun zamandır blog sitem ile ilgilenemedim. Son gelişlemer;

2010 aralık ayında yuvaya geri dönerek tekrar Niobe Telekom bünyesinde Windows Sistem Yöneticisi olarak çalışmaya başladım.

şirket projesinde kullanılmak üzere bir takım microsoft sertifikasyonlarını almak durumunda kalarak ben de MCSE sertifikalıları kervanına katıldım :=)

22 Kasım 2012 tarihinde terfi alarak Niobe Telekom Teknik Ekip Lideri oldum.

10 Haziran 2014 Can sıkıntısına karalamalar yaparken kendimi kara kalem resimler yaparken buldum :=)

15 Eylül 2016 2 sene geçmiş birşeyler yazmayalı.. tabi arada neler oldu bölümüne yazdıklarımı saymazsak…
herkesin bilmesi gereken benim hayatımda da güzel şeylerin olabildiği gerçeğiymiş.. beni de birşeylerin, birilerinin heyecanlandırabildiğini görmek güzel…
kısa da sürse o hissi yaşayabilmek benim için önemli bir ayrıntıydı, sonuçları da zaten sadece beni ilgilendirir :))
kısacası korktuğum kadar da değilmiş…

27.01.2017 – zaman mı hızlı geçiyor yoksa ben mi artık zamanımı verimli yönetemiyorum emin değilim ama yine çok uzun zaman olmuş bişi yazmayalı.. bişi oldu mu derseniz genel geçer şeyer :))
bu gün size sadece bir tavsiyede bulunacağım ;
Affedin.. insana kendini iyi hissettiriyor ya laa 🙂

04.02.2019 – tutamıyorum zamanı ;

tek yapamadığım o değil, artık üzerinde de durmuyorum zaten… en son yazdığım tarih olan 2017′ den sonra hiç mi yazacak birşeyler olmadı ? son 1 aya kadar hiç bu kadar yazabileceğim birşeyler birikmemişti..

şu paralel evrenler, quantum fiziği ve teorik şeyler…

bunlar gerçek ise ben de yazma hissimi paralel evrenlere hibe ediyorum…
belki başka bir hayatta, belki başka bir evrende, belki de hiçbir zaman

Share
  1. Henüz yorum yapılmamış
  1. Trackbacks henüz yok.